Welkom op de website van de Sint Marcus kerk

Verklaring van de Egyptische Koptisch Orthodoxe kerk

23-08-2013 21:19

 

De Egyptische Koptisch Orthodoxe kerk volgt de ontwikkelingen van de spijtige gebeurtenissen in ons land Egypte. De kerk bevestigt haar sterke steun aan de Egyptische politie, het leger en andere organisaties van het Egyptische samenleving in de confrontatie met de gewapend gewelddadige groepen van zwart terrorisme in het binnenland en vanuit het buitenland. Deze groepen vallen de nationale entiteiten en de vredige kerken aan en terroriseren de burgers, kopten en islamieten dat in tegenstelling is tot het geloof, de moraal en de humaniteit.

Hoewel wij het standpunt van de vriendelijke en oprechte landen, die de situatie in Egypte proberen te begrijpen, waarderen, betreuren wij sterk de misvattingen die in de westerse media heersen. Wij nodigen de westerse media uit de feitelijke gebeurtenissen objectief te lezen en geen politieke of internationale mantel aan deze bloedige, terroristische groeperingen te geven. Deze groeperingen proberen verwoestingen te verspreiden en ons geliefde land te vernietigen.

Wij vragen de westerse en internationale media het ware beeld van wat er in Egypte gebeurt te bieden in alle waarheid, eerlijkheid en juistheid.

Wij herdenken alle slachtoffers en martelaren die zijn gevallen en bidden voor de genezing van de gewonden. Tevens houden wij ons vast aan de nationale eenheid tegen alle pogingen het land in een sektarische strijd te slepen. Elke vorm van buitenlandse inmenging in de interne aangelegenheden van Egypte is voor ons onaanvaardbaar.

Dat de hand van het kwaad strekt zich uit om te branden, te slachten en te vernietigen, de hand van God is dichterbij om te beschermen, te versterken en te bouwen. Wij hebben vertrouwen in de Goddelijke hand die Egypte in deze kritieke dagen van onze geschiedenis zal helpen oversteken naar een betere toekomst van gerechtigheid, vrede en democratie, wat het authentiek volk van de Nijl vallei verdient.

Lang leve Egypte in vrijheid

 

Latest News DDD

27-04-2016 Pascha programma 2016
+ Programma van de Lijdensweek van 2016 Vrijdag             22-04-16:        Vrijdag van het einde van de vasten 10:00-13:30     
09-01-2016 Dienaren opleiding (A3daad gedam)
Op 10-1-2016 start er weer een nieuw jaar van de dienaren opleiding in de kerk van st. Marcus de evangelist in Den Haag. Ben jij 16 + en wil je meer leren over de koptische kerk of dienaar worden, schrijf je dan in bij     
11-05-2014 anba Arseny komt 18-5-2014
Op 18-5-2014 komt anba Arseny naar onze kerk om met onze de Heilige Liturgie te vieren en uitleg te geven over de uitbreiding van de kerk en daarna is de jaarlijkse markt die dit jaar geheel ten goede zal komen aan de     
06-04-2014 pascha programma 2014
    ✣ Pascha programma 2014 Vrijdag          11-4-2014: “Vrijdag van het einde van het     
07-12-2013 Een nieuwe priester(abouna).
Een nieuwe abouna(priester) voor Den Haag. We zijn erg blij met de komst van onze nieuwe abouna. Abouna Yohanna is op vrijdag 6-12-2013 met zijn gezin aangekomen in Nederland. Hij zal in de kerk van st. Marcus, de     
Read More